„Tetovanie obočia“

Microblading alebo púdrová metóda

Rozdiel medzi permanetným makeupom a klasickým tetovaním je, že sa pigment vpravuje do pokožky do hĺbky 0,3- 0,6 mm. Je to do vrstvy pokožky, ktorá sa obnovuje. Vzhľadom na plytký vpich farebných pigmenov je 1 až 5 rokov.

Populárnym trendom je aktuálne púdrová metóda, pri ktorej ide o plošnú mikropigmentáciu a dosahuje sa veľmi prirodzený tieňovaný efekt. Takto tetované obočie vydrží 1 až 3 roky. Najväčšou výhodou tohto typu tetovania, je možnosť dokonalého vymodelovania tvaru obočia, výber farby obočia od svetlejších hnedých až tmavo hnedé, prirodzenosť a trvanlivosť. Pigment postupne bledne až sa úplne stratí.

Microblading, alebo čepielková metóda, pri ktorej nejde o plošnú mikropigmentáciu ale o imitáciu chĺpkov. Čiarkovaním sa simuluje prirodzený rast obočia. Prevádza sa na celé obočie alebo len na doplnenie vypadaných častí. Úspešnosť tohto tetovania veľmi závisí od typu a veku pokožky. Čiarkované obočie má tendenciu sa časom rozpiť. Zákrok je mierne bolestivý, trvá približne hodinu až dve, vykonáva sa v lokálnej anestézii.

Pre aplikáciu permanetného makeupu, nie sú žiadne výrazdnejšie obmedzenia. Po procedúre môže dôjsť k miernemu opuchu a začervenaniu, ktoré však ustúpi v priebehu dňa. Tetované miesta je potrebné chrániť pred prílišným zamokrením po dobu zahojenia. Permanentný makeup sa neodporúča aplikovať neskôr ako 1 mesiac pred dovolenkou pri mori. Farba tetovania je po procedúre výrazná. Až po úplnom zhojení (zvyčajne 5 až 7 dní) farba mierne vybledne, vyzerá prirodzenejšie a permanetný mejkap je už odolný voči vode a potu.